Získajte nových zákazníkov vďaka Google My Business

Neviete ako osloviť nových zákazníkov na internete? Jedným z riešení je využitie služby Google My Business, alebo Google Moja Firma, s pomocou ktorej jednoduchým spôsobom oslovíte súčasných aj nových zákazníkov. Týmto spôsobom môžete prilákať nové publikum jednoducho, rýchlo a bezplatne. Práve preto je Google My Business vhodný aj pre začínajúcich podnikateľov a malé firmy.

Využite Google Moja Firma na zdieľanie najnovších noviniek o firme, aby zákazníci našli informácie priamo od zdroja. V službe zdieľate kontaktné informácie, otváraciu dobu prevádzky a tiež môžete zverejňovať aktualizácie, či ste zatvorili alebo znovu otvorili. S Google Moja Firma sa spája aj možnosť zákazníkov uverejňovať recenzie, ktoré pomáhajú zvýšiť dôveru u ostatných potenciálnych zákazníkov. Ako si nastavíte profil na Google My Business a na čo všetko ho môžete ešte využiť?

Ako sa zaregistrovať do Google Moja Firma

Profil firmy si vytvoríte behom pár minút a úplne bezplatne. Záznam sa objaví vždy, keď si ľudia vyhľadajú vašu (alebo podobnú) firmu vo vyhľadávači Google alebo Google mapách.

 1. Prihláste sa do svojho Gmail účtu, ktorý budete využívať na prihlásenie sa do Google My Business, alebo si vytvorte nový e-mail.
 2. Prejdite na stránku Google My Business a kliknite vpravo hore na Prihlásiť sa. Vložte názov vašej firmy a v nasledujúcom kroku vyberte kategóriu, ktorá firmu najviac vystihuje.
 3. V ďalšom kroku vyberte, či máte miesto, ktoré môžu zákazníci fyzicky navštíviť, alebo nie.
 4. Zadajte adresu pre zobrazenie na mape, aby vás zákazníci jednoduchšie našli.
 5. Dokončite vytvorenie záznamu na Google Moja Firma, po čom vám príde výzva na overenie vašej firmy. Sú dve možnosti ako dostať overovací kód. Kód si môžete nechať poslať na telefónne číslo alebo e-mail, prípadne poštou, kedy príde zväčša po 2 týždňoch. 
 6. Po prijatí výzvy sa prihláste do Google Moja Firma a zadajte overovací kód na dokončenia overenia firmy. Tlačidlo na overenie sa zobrazuje na hlavnej stránke v červenom páse, ktorý určite neprehliadnete.
Záznam firmy na Google My Business
Vytvorte si profil na Google Moja Firma.

Ako môžete využívať Google Moja Firma

 • Aktualizujte informácie o otváracej dobe, zmeňte adresu firmy, telefónne číslo alebo pridajte odkaz na webovú stránku firmy.
 • Zdieľajte fotky – vyberte profilovú a titulnú fotku, ktoré prezentujú vašu firmu. Zdieľajte fotky vašich priestorov, produktov, služieb, ktoré ponúkate alebo členov tímu. Všetko, čo môže byť pre potenciálnych zákazníkov zaujímavé a povie viac o vašej firme.
Aktualizujte informácie o vašej firme
Pridajte fotky kde môžu zákazníci vašu firmu nájsť.
 • Zverejňujte novinky – dajte zákazníkom vedieť o mimoriadnych ponukách alebo akciách formou krátkeho textu do 300 znakov. Uverejnené príspevky sa objavia na Googli do pár sekúnd a ostanú aktívne 7 dní, prípadne dovtedy, kým vyprší platnosť akcie, ktorú ste nastavili.
Zverejňujte krátke príspevky o vašej ponuke
Zverejňujte novinky na Google Moja Firma.
 • Odpovedajte na recenzie – vaši zákazníci môžu zverejniť recenzie. Nebojte sa na ne odpovedať, aj keď sú negatívne. Neignorujte nespokojných zákazníkov, budujte si dobrú značku a skúste im ponúknuť riešenie. 
 • Komunikujte so zákazníkmi – zákazníci vám môžu písať aj otázky, nielen recenzie, na ktoré môžete ihneď odpovedať.
Odpovedajte na recenzie od zákazníkov
Recenzie od zákazníkov na Google Moja Firma.
 • Sledujte si štatistiky – vďaka štatistikám môžete zistiť, koľkokrát a na akých miestach vyhľadávajú zákazníci trasu do vašej firmy, v akých časoch vám volajú, ako často klikli na fotku alebo koľko zákazníkov navštívilo vašu webovú stránku.

Vďaka Google My Business môžete profesionálne prezentovať svoju spoločnosť priamo vo vyhľadávaní Google a v Google mapách. Množstvo funkcií vám dovolí vytvoriť lákavý firemný profil a pravidelne ho aktualizovať. Google Moja Firma môžete používať aj v prípade, ak nemáte kamennú predajňu alebo fyzické sídlo spoločnosti. 


Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto

Podobné články