Najčastejšie kladené otázky

Midasto Midasto

E-shop na prenájom je vám dostupný počas doby trvania predplatného, ktoré ste si zvolili. Váš e-shop si môžete predplatiť na štvrťrok, polrok alebo rok vopred. Pri ročnom predplatnom ušetríte až 15 % ceny. Prenájom e-shopu sa skončí uplynutím doby prenájmu pokiaľ ho znova nepredĺžite. Je bez viazanosti a skrytých poplatkov.

Na trhu nájdete mnohé e-commerce platformy na založenie e-shopu na prenájom. Každá z nich má svoje silné a slabé stránky, a preto je dobré zvážiť, ktorá je pre vás najvýhodnejšia. Platforma Midasto má okrem mnohých iných benefitov funkcie ako multijazyčnosť, multimenovosť a multidoménovosť, ktoré sú súčasťou balíka Business a vyššie. V jednej administrácii e-shopu tak môžete ponúkať produkty v rôznych jazykoch, menách a dokonca na rôznych doménach. Expandovať na zahraničné trhy môžete prakticky ihneď. 

Ďalším dobrým dôvodom, prečo si vybrať nás je to, že hovoríme vaším jazykom a snažíme sa spoločne hľadať najlepšie riešenia pre vaše podnikanie. Úspech našich klientov je aj naším úspechom. Okrem vývoja e-shopov sa venujeme komplexnému marketingu, a preto získate spolu so spoľahlivým dodávateľom softvérového e-commerce riešenia tiež partnera pre efektívny marketing, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť.

Midasto je vaša vstupná brána do sveta e-shopov a online podnikania. Táto platforma je vhodná tak pre začínajúcich podnikateľov, ako aj pre existujúce e-shopy, ktoré so svojou aktuálnou platformou nie sú spokojné alebo hľadajú výhodnejšie riešenie. E-shop na prenájom má nízke vstupné náklady, vďaka čomu sa môžete rýchlejšie odraziť. Výber vhodného riešenia preto netreba podceňovať.

E-shop Midasto môžete testovať po dobu 30 dní od jeho aktivácie bez akýchkoľvek záväzkov a viazanosti. Ak sa rozhodnete využívať e-shop Midasto na vlastnej doméne, testovacie obdobie môžete ukončiť samozrejme aj skôr, alebo pokračovať v nastavení e-shopu počas doby trvania predplatného.

Prvým krokom pre prepnutie na ostrú prevádzku je výber a úhrada predplatného balíka služieb v sekcii Midasto účet priamo v administrácii e-shopu. Následne vám zašleme informácie o tom, ako postupovať ďalej. Prepnutie domény bude po vykonaní potrebných nastavení u poskytovateľa z vašej strany realizované bezodkladne, no najneskôr do 48 hodín počas pracovných dní v prípade vašej plnej súčinnosti.

Cena e-shopu na prenájom záleží od zvoleného balíka služieb a dĺžky predplatného. Všetky potrebné informácie sú dostupné na našej stránke v sekcii Cenník. Pri predplatnom balíka na 6 mesiacov získavate zľavu 10 % a pri zakúpení ročného balíka služieb Midasto až 15 % zľavu.

Pokiaľ žiadnu doménu zatiaľ nevlastníte, radi vám poradíme, ako postupovať pri jej zakúpení, alebo vám s jej kúpou pomôžeme. Dôležité je, aby ste jej majiteľom boli práve vy. Pokiaľ doménu používate, no nie ste jej vlastníkom, je dobré si toto vlastníctvo vysporiadať aby nedošlo v budúcnosti ku komplikáciám.

Hosting vášho e-shopu je zahrnutý v cene balíka služieb Midasto. Počas prevádzky e-shopu vám ďalšie výdavky za hosting odpadávajú. V cene balíka Midasto ale nie je zahrnutý registračný poplatok za prevádzku domény , ktorý si hradíte ako majitelia samostatne.

Pokiaľ máte zabehnutý e-shop a radi by ste ho presunuli na platformu Midasto, radi vám s tým pomôžeme. Migrácia e-shopu je spoplatnená podľa cenníka, ktorý nájdete v sekcii Doplnkové služby.

Pokiaľ sa počas prevádzky vášho e-shopu na platforme Midasto rozhodnete pre inú šablónu, môžete si ju jednoducho zmeniť v administrácii e-shopu. Každá šablóna však funguje s miernymi odlišnosťami, preto je pravdepodobné, že po prepnutí šablóny budú potrebné vizuálne úpravy banerov, farieb a pod.

Dizajn šablóny e-shopu je možné upraviť, zmeniť poradie sekcií na hlavnej stránke či zmeniť systémové farby. Okrem toho je tiež možná úprava CSS štýlov. Pokiaľ máte záujem o celkový dizajn e-shopu na mieru, takéto úpravy patria k doplnkovým službám, ktoré sú spoplatnené individuálne.

Je možné upraviť aktuálnu šablónu alebo implementovať custom dizajn šablóny. V prípade záujmu budete potrebovať vlastný dizajn, ktorý je nutné vopred skonzultovať s naším tímom. Vlastný dizajn na mieru vám môžu pripraviť tiež naši grafici podľa vašich predstáv. Pokiaľ sú s dizajnom spojené aj funkcie na mieru, odporúčame vám e-shop na mieru.

Váš e-shop je pripravený na expanziu na zahraničné trhy, a preto môžete jedoducho prevádzkovať e-shop aj v iných krajinách. Táto funkcia je dostupná pre balíky služieb Business a vyššie. Viac info nájdete v sekcii Funkcie.

hSystém Midasto má svoj vlastný integrovaný skladový systém, no možnosťou je tiež napojenie na externý skladový softvér ako napríklad Pohoda, Money a pod. Napojenie e-shopu na skladový softvér je funkcia na mieru. Realizujeme ju pre e-shopy od balíčka Business. Cena je individuálna podľa náročnosti napojenia. V prípade záujmu vám pripravíme cenovú ponuku.