E-book

Žijeme v období, kedy je takmer všetko elektronické. Denne využívame e-banking, podnikáme v e-commerce, využívame elektronické lístky…. Používanie smartfónov je pre ľudí tak prirodzené, že niet divu, že existujú aj elektronické knihy, ktoré umožňujú čítať kdekoľvek, bez nutnosti nosiť stovky kníh so sebou.

Čo je e-book?

E-book je elektronická verzia tlačených kníh, ktorú nie je možné editovať a dá sa čítať na počítači, tablete, smartfóne alebo čítačke elektronických kníh. Pre uloženie dát sa využívajú rôzne súborové formáty, napr. PDF, EPUB, PDB, MOBI, HTML, obyčajný text, ako aj špecializované súbory určené práve pre čítačky elektronických kníh.

Výhody elektronických kníh

  • Šetria miesto – umožňujú uložiť tisíce kníh na jednom zariadení.
  • Šetria peniaze – elektronické knihy sú spravidla lacnejšie ako klasické knihy.
  • Šetria životné prostredie – kúpou elektronických kníh zamedzíte spotrebe papiera, znečisteniu a pomôžete k záchrane lesov.
  • Prenosné a pohodlné – pohodlie je jedným z lákadiel sťahovania elektronických kníh. 
  • Okamžité sťahovanie – elektronickú knihu si môžete stiahnuť kedykoľvek za krátky čas a hneď môžete začať čítať.
  • Možnosť zmeniť veľkosť písma – väčšina kníh v PDF má túto možnosť, čo je výhoda pre tých, ktorí majú problém s čítaním malých písmen.
  • Možnosť vyhľadávať – veľkou výhodou je možnosť vyhľadávania obľúbených citátov a úsekov pomocou kľúčových slov

Prečo vytvoriť e-book?

Elektronické knihy nemusíte používať iba na čítanie románov či odborných kníh. Môžete ich využiť aj na budovanie vašej značky formou samopublikačného účelu, alebo ako súčasť marketingovej stratégie.

Samopublikačný účel

Ak ste pracovali na nejakej knihe či výskume, elektronická kniha je super možnosť ako zdieľať svoju prácu širokej verejnosti. Vytvorenie elektronickej knihy na vzdelávanie čitateľov je super možnosť ako si rozšíriť odborné znalosti a rozvíjať schopnosť písať a upravovať text.

Marketingová stratégia

Elektronické knihy sú v rámci marketingových stratégií stále populárnejšie. Vytvárajú povedomie o značke a pre návštevníkov vašej stránky ponúkajú hodnotu tým, že im poskytujú niečo užitočné. Ak sa vám to podarí urobiť správne, stiahnutie e-booku môže byť hodnotná konverzia. Návštevníkov stránky môžete premeniť na potenciálnych zákazníkov jednoduchým zhromaždením ich kontaktných údajov.

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto