Twitter

Twitter je americká sociálna sieť, na ktorej používatelia uverejňujú a komunikujú pomocou krátkych správ známych ako „tweety“. Tweety boli pôvodne obmedzené na 140 znakov, ale 7. novembra 2017 bol tento limit zdvojnásobený pre všetky jazyky okrem čínskeho, japonského a kórejského.

Registrovaní používatelia môžu publikovať alebo zdieľať iné tweety, zatiaľ čo nezaregistrovaní používatelia ich môžu iba čítať. Používatelia pristupujú k službe Twitter prostredníctvom SMS-iek alebo mobilnej aplikácie. Spoločnosť Twitter, Inc. sídli v San Franciscu v Kalifornii a má viac ako 25 pobočiek po celom svete.

Twitter bol vytvorený v marci 2006 a služba si rýchlo získala celosvetovú popularitu. V roku 2012 viac ako 100 miliónov používateľov denne odoslalo 340 miliónov tweetov a služba spracovala v priemere 1,6 miliardy vyhľadávacích dopytov za deň. V roku 2013 bola jednou z desiatich najnavštevovanejších webových stránok. Twitter sa zvykol označovať aj ako “SMS-ková sociálna sieť”. V roku 2016 mal Twitter viac ako 319 miliónov aktívnych používateľov. Od roku 2015 sa Twitter stal tiež dôležitou doménou rozhovorov a politického spravodajstva.

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto