Off-Page Optimization

Aplikáciou off-page SEO optimalizácie môžete zvýšiť hodnotenie webovej stránky, byť viditeľný a zvýšiť návštevnosť webovej stránky. Cieľom je, aby vás ľudia mohli nájsť, kontaktovať a nakúpiť u vás. Pomocou off-page SEO sa vytvorí pozitívny kontakt s vašou značkou. Akými technikami sa to dá docieliť? 

Čo je off-page SEO

Off-page SEO, tiež známy ako off-site SEO, je technika, ktorá pomáha vašej webovej stránke zlepšiť hodnotenie na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP). Na rozdiel od on-page SEO, tieto aktivity prebiehajú mimo vašich webových stránok. Pomocou off-page SEO vytvárate odkazy a hodnotenia, čím vaše stránky získavajú väčšiu dôveryhodnosť.

Off-Page SEO techniky

  • Linkbuilding – je jeden z najznámejších spôsobov optimalizácie stránok. Hlavným cieľom je získať čo najviac odkazov alebo tzv. hlasov, ktoré vám pomôžu umiestniť sa vyššie vo výsledkoch vyhľadávania ako vaši konkurenti.
  • Sociálne médiá – ďalším spôsobom je zapojenie webových stránok do platforiem sociálnych médií. Odkazy na sociálnych médiách nemajú vplyv na hodnotenie, ale fungujú perfektne na zvýšenie povedomia o značke.
  • Influencer marketing – oslovte influencerov, aby váš produkt odprezentovali, čím posilníte dôveru publika.
  • Blog – vďaka príspevkom na vašom blogu sa stanete lídrom vo svojom odbore a vaše publikum vám môže obsah komentovať a zdieľať, čo pomáha prirodzene generovať odkazy a zmienky.
Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto