Google Search Console

Google Search Console je bezplatná služba ponúkaná spoločnosťou Google, ktorá vám pomáha monitorovať, udržiavať a odstraňovať prítomnosť vašich stránok vo výsledkoch vyhľadávania Google. Nemusíte sa zaregistrovať, aby boli vaše stránky zahrnuté vo výsledkoch vyhľadávania Google, ale služba Search Console vám pomôže pochopiť a zlepšiť, ako spoločnosť Google vidí vaše stránky.

Vyhľadávacia konzola ponúka nástroje a prehľady pre nasledujúce akcie:

  • Potvrďte, že spoločnosť Google môže vaše stránky nájsť a indexovo prehľadávať.
  • Opravte problémy s indexovaním a požiadajte o opätovné indexovanie nového alebo aktualizovaného obsahu.
  • Zobrazenie údajov o návštevnosti vo Vyhľadávacej sieti Google pre váš web: ako často sa vaše stránky zobrazujú vo vyhľadávaní Google, ktoré vyhľadávacie dopyty sa zobrazujú na vašej lokalite, ako často vyhľadávajú používatelia tieto dopyty a ďalšie.
  • Prijímajte upozornenia, keď spoločnosť Google narazí na vaše stránky na indexovanie, spam alebo iné problémy.
  • Ukáže vám, ktoré stránky odkazujú na vaše webové stránky.
  • Riešenie problémov s AMP, mobilnou použiteľnosťou a ďalšími funkciami vyhľadávania.

Kto by mal používať službu Search Console?

Každý, kto má webové stránky. Od nováčikov až po pokročilých, vám služba Search Console môže pomôcť.

  • Vlastníci firiem – aj keby ste sami nepoužívali aplikáciu Search Console, mali by ste sa oboznámiť sa so základmi optimalizácie webových stránok pre vyhľadávače a vedieť, aké funkcie sú k dispozícii vo vyhľadávaní Google.
  • SEO špecialisti alebo obchodníci – keďže sa niekto zameria na online marketing, služba Search Console vám pomôže sledovať návštevnosť vašich webových stránok, optimalizovať vaše hodnotenie a informovane sa rozhodnúť o vzhľade výsledkov vyhľadávania vašich stránok. Môžete použiť informácie v Google Search Console na ovplyvnenie technických rozhodnutí pre webové stránky a vykonať sofistikovanú marketingovú analýzu v spojení s ďalšími nástrojmi Google, ako je napríklad služba Analytics, Trendy Google a reklamy Google.
Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto