Čo je to Whatsapp?

Aplikáciu WhatsApp vytvorili v roku 2009 dvaja bývalí zamestnanci americkej spoločnosti Yahoo. Prvotná verzia aplikácie neobsahovala veľa funkcií.V roku 2014 ju kúpila spoločnosť Meta za 16 miliárd dolárov. Táto sociálna sieť slúži na posielanie správ, fotiek, videí alebo hlasových správ. Taktiež umožňuje uskutočňovať videohovory a hlasové hovory. Na komunikáciu cez aplikáciu Whatsapp je potrebné internetové pripojenie cez Wi-Fi alebo mobilné dáta.

Vďaka svojej jednoduchosti, ľahkému prístupu a jednoduchými funkciami má v súčasnosti viac ako 2 miliardy aktívnych používateľov.

Základné funkcie aplikácie WhatsApp

  • Hlasové a video hovory: Okrem hlasových hovorov ponúka WhatsApp aj videohovory vrátane skupinovej funkcie, ktorá umožňuje až osem účastníkov v jednom hovore.
  • Hlasové správy: okrem klasických textových správ je možné posielať hlasové správy do súkromných či skupinových chatov.
  • Bezpečná online komunikácia: Platforma využíva bezpečné end-to-end šifrovanie, čo znamená, že správy si môžu prečítať len osoby, ktoré medzi sebou komunikujú a nie je možné správy odchytiť.
  • Zdieľanie fotografií a videí: Zdieľanie fotografií, videí a Gifiek bez toho aby bola kvalita vašich videí a fotiek znížená. Whatsapp taktiež umožňuje používateľom odoslané či prijaté fotky a videá stiahnuť do svojich zariadení.
  • Zdieľanie dokumentov: Platforma umožňuje zdielať dokumenty napríklad typu PDF, ktoré sa zobrazia používateľovi v plnom rozsahu na jeho zariadení.
  • Prístup zo stolného počítača: Aplikácia ponúka verzie pre stolné počítače či už s operačným systémom Windows alebo MacOs.
  • Whatsapp Business: Slúži na komunikáciu zo strany Podniku k zákazníkom. Táto služba pomáha firmám tvoriť support ich zákazníkom (zákaznícka podpora)

Funkcie, ktoré robia WhatsApp výnimočným

Komunikačná platforma, ktorá poskytuje volanie a písanie online sa stala populárnou kvôli funkciám, ktoré mala ako prvá a boli jedinečné v oblasti chatovania. Predtým než spoločnosť Meta aplikovala vylepšenia aj do svojich ostatných aplikácií, väčšina z nich vznikla práve na tejto platforme.Medzi tieto funkcie patria napríklad:

Miznúce správy v chate

Užívatelia, ktorí majú radi súkromie ocenili tento dodatok, pretože pokiaľ si v nastaveniach aplikácie zapnete funkciu miznúcich správ, automaticky sa po siedmich dňoch od odoslania vymažú. Jediná možnosť ako tieto správy zvečniť naveky je ich odfotiť screenshotom, pokiaľ ešte existujú.

Formátovanie správ podľa toho, aké sa vám páči písmo

Detailisti a ľudia s citom pre kreatívu sa v tejto funkcií nájdu. Okrem klasických správ s preddefinovaným štýlom písma a veľkosťou si v aplikácii WhatsApp môžete zmeniť štýl písma a font. Užitočná vec je to taktiež pre ľudí, ktorí chcú napísať nejaký oznam do skupiny, kde si píše viac ľudí. Zmena štýlu písma oproti tomu klasickému upúta oči viac ako klasické písmo.

Šifrovanie správ kvôli bezpečnosti

Aplikácia WhatsApp je známa aj kvôli bezpečnosti pri odosielaní správ. Enkrypcia správ typu end-to-end umožňuje vidieť správy len odosielateľovi a príjímateľovi a nikomu medzi nimi. Ani samotný vývojari nevidia, čo si dotyčný človek s tým druhým píše. To robí túto aplikáciu ešte výnimočnejšou.

Žiadne reklamy a je úplne zadarmo

Aj napriek tomu, že WhatsApp používa cez dve miliardy aktívnych používateľov, nenachádzajú sa v tejto aplikácii žiadne reklamy. To dáva používateľom pocit, že táto aplikácia je osobná. A pre spoločnosť Meta je to ideálny nástroj na testovanie inovácií a modernizácií v oblasti chatovania. WhatsApp poskytuje bezplatnú komunikáciu, potrebujete mať na to len pevné pripojenie na internet a to buď Wi-Fi alebo mobilné dáta.

Ako sa zaregistrovať a začať používať Whatsapp?

1. Stiahnite si aplikáciu a otvorte ju: Stiahnite si bezplatnú aplikáciu WhatsApp v Appstore alebo v Obchode play. Následne aplikáciu otvoríte kliknutím na ikonu WhatsApp na domovskej obrazovke vášho zariadenia.

2. Oboznámte sa s podmienkami používania: Prečítajte si podmienky používania a zásady ochrany osobných údajov. Podmienky prijmete kliknutím na Súhlasím a Pokračovať.

3. Zaregistrujte sa: Ako prvé si musíte zvoliť krajinu pôvodu, vďaka ktorej sa vám automaticky zvolí predvoľba telefónneho čísla. Po zadaní toho vášho bez 0 na začiatku kliknite na tlačidlo hotovo. Po kliknutí na toto pole by vám mal prísť šesťmiestny registračný kód. Po zadaní tohto kódu úspešne dokončíte registráciu

4. Nastavte si profil: Po zaregistrovaní si musíte vytvoriť svoj vlastný profil. Vyplniť musíte vaše meno a taktiež si môžete zvoliť svoju profilovú fotku na tejto platforme.

5. Povoľte prístup ku kontaktom a fotkám: Do aplikácie WhatsApp môžete pridať kontakty z adresára svojho mobilného telefónu. Môžete tiež povoliť prístup k fotkám, videám a súborom v telefóne.

6. Začnite chatovať: Kliknite na ikonu nového chatu alebo vyhľadajte kontakt. Napíšte im prvú správu. Ich profil sa vám uloží v chatovej databáze, ktorá sa vám zobrí priamo po otvorení aplikácie.

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto