Autorita domény

Autorita domény je skóre vyvinuté firmou Moz, ktorej analytické nástroje používame na dosahovanie lepších výsledkov a na sledovanie výsledkov online kampane, výsledkov organického vyhľadávania či stavu webu.

Čo je autorita domény?

Metrika autorita domény, teda Domain Authority, predpovedá silu webu a to, ako sa môže e-shop alebo web umiestňovať vo vyhľadávaní a dá sa zistiť cez Open Site Explorer.  Najlepšie je váš web porovnávať s vašou konkurenciou a uvidíte, či je váš web konkurencieschopný.

Obsahuje viac ako 40 rôznych signálov a množstvo spätných odkazov, ktoré reagujú na Google algoritmus. Sú zhrnuté v čísle od 1 po 100, ktoré jednoducho ohodnotí váš web v globálnom rozsahu.

Použitie v rámci SEO

Pri získavaní  spätných odkazov si vieme zhodnotiť silu webu, z ktorého na nás bude odkazovať link, a teda vieme jednoducho zistiť, či to stojí za to. To isté platí pri rôznych odhadoch (návštevnosť, predaj, sila vo výsledkoch vyhľadávania), spoluprácach v rámci zdieľania obsahu alebo len kvalita optimalizácie pre užívateľa či vyhľadávač na danom webe.

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto