Aktualizácia platformy Midasto: e-shop vo viacerých menách a jazykoch, jednoduchá úprava faktúr a ďalšie

Prinášame vám prehľad noviniek a aktualizácií, na ktoré sa môžete tešiť v novej administrácii Midasto. Vyladili sme nastavenia ceny aj dostupnosti produktov a uľahčili úpravu vystavených faktúr. Novinkou sú tiež jazykové variácie e-shopu a zahraničné meny, ktoré môžete v e-shope používať. Radi vás prevedieme všetkými funkcionalitami a procesom zmeny nových nastavení.

Nové jazyky administrácie Midasto

Ak e-shop spravujete vy alebo vaši zamestnanci zo zahraničia, nemusíte mať ťažkosti s jazykovou bariérou. Jazyk v administrácii Midasto si teraz môžete nastaviť na slovenský, český, čoskoro aj anglický alebo nemecký. Jazyk administrácie môžete kedykoľvek zmeniť. Po prihlásení do administrácie uvidíte v pravom hornom rohu vlajku. Kliknutím rozbalíte zoznam dostupných jazykov. Jazyk administrácie jednoducho zmeníte kliknutím na niektorý z nich.

Jazyky administrácie Midasto
Jazyk administrácie Midasto môžete zmeniť v pravom hornom rohu.

Jazykové mutácie e-shopu

Radi by ste svoj e-shop preložili do ďalšieho jazyka? V bočnej navigácii prejdite na Nastavenia – Jazyky a pozrite si možnosti nastavenia jazykov. Medzi nové dostupné jazyky patrí čeština, angličtina, nemčina a maďarčina. Jazykovú mutáciu aktivujete kliknutím na Aktivovať. Nižšie uvidíte aj zoznam vašich domén. Kliknutím na Upraviť môžete zmeniť predvolený jazyk a menu domény.

Jazyky e-shopu
Jazykovú mutáciu e-shopu nastavíte v sekcii Nastavenia – Jazyky.

Priamo vo vašom e-shope budú mať zákazníci možnosť zmeniť jazyk a menu kliknutím na zoznam v pravom hornom rohu (pri Prihlásenie a registrácia).

Prepnutie jazyka e-shopu
Zákazník môže jazyk a menu prepnúť na stránke e-shopu.

Pri aktivácii viacerých jazykov budete môcť vytvárať produkty, stránky aj články pre každý jazyk zvlášť. Nastavenie jazyka produktov nájdete vo všeobecných nastaveniach produktu. Pozor: Aby bol produkt v ďalšom jazyku aktívny, musí mať unikátnu URL adresu a vyplnený názov.

Produkt zmena jazyka
Produkty môžete aktivovať pre jeden alebo viaceré jazyky.

V nastaveniach textov a ceny budete mať možnosť vyplniť popis produktu a cenu v každom aktivovanom jazyku zvlášť.

Presné štatistiky o výkonnosti e-shopu

Priamo na nástenke uvidíte prehľad výkonnosti vášho e-shopu v grafoch, ktoré sú teraz ešte presnejšie. Štatistika zobrazuje sumu objednávok rozdelenú na všetky objednávky a vybavené objednávky za týždeň, mesiac, rok alebo od založenia. Štatistika je dostupná vo všetkých menách, ktoré máte v e-shope aktivované. Vo vedľajšom stĺpci uvidíte aj notifikácie zo správy e-shopu.

Nástenka Midasto
Na nástenke uvidíte štatistiky rozdelné na všetky objednávky a vybavené objednávky.

Nové nastavenia fakturácie

Nastavenia fakturácie sa presunuli z Nastavenia – Fakturačné údaje do Nastavenia – Meny a fakturácia. Prejdite do tejto sekcie a kliknutím na Upraviť pri aktivovanej mene skontrolujte svoje fakturačné údaje. Po novom v tejto časti nastavíte aj údaje o bankovom spojení, číslo nasledujúcej faktúry a pevnú dĺžku čísla faktúry. Ide o údaje, ktoré uvidia zákazníci na faktúre spojené s objednávkou. Rovnako tu môžete nastaviť nasledujúce číslo objednávky a dobropisu.

Nastavenie fakturačných údajov
Fakturačné údaje môžete nastaviť v Nastavenia – Meny a fakturácia.

Zahraničné meny

Ak chcete predávať produkty v inej mene než eurách, prejdite do Nastavenia – Meny a fakturácia. Tu uvidíte dostupné meny: EUR, CZK a HUF. Novú menu aktivujete kliknutím na Aktivovať. Vedľa tohto tlačidla je možnosť Upraviť. Po kliknutí naň rozbalíte pokročilé nastavenia meny, ako symbol meny, použitie dane a názov dane. Nižšie môžete meniť informácie o firme a fakturačné údaje, ktoré s touto menou súvisia. Ceny produktov v novej mene určíte v úprave produktu, v sekcii Cena.

Meny eshopu
V nastaveniach meny môžete meniť aj fakturačné údaje.

Úprava DPH na úrovni produktu

Výšku dane môžete nastaviť zvlášť pre každý produkt, rovnako aj pre každú menu. V úprave produktu prejdite do sekcie Cena a podľa potreby vyplňte Daň v %

Daň na úrovni produktu
Výšku dane môžete manuálne zmeniť v úprave produktu.

Úprava vystavených faktúr

Na opravu faktúry už nemusíte vystavovať dobropis. Ak potrebujete zmeniť údaje vo vystavenej faktúre, prejdite na Obchod – Faktúry a pri zvolenej faktúre kliknite na Zobraziť. V časti Základné informácie a Fakturačné informácie uvidíte možnosť Upraviť údaje. Vďaka tejto funkcii môžete manuálne meniť údaje o zákazníkovi aj predajcovi, ktoré sa zobrazia vo faktúre. Faktúru môžete v detaile faktúry aj vymazať.

Úprava faktúry
Vystavenú faktúru môžete upraviť v detaile faktúry.

Viac fakturačných informácii v detaile faktúry

V detaile vystavenej faktúry po novom uvidíte rozšírené informácie o faktúre. Okrem dátumov vystavenia, dodania a splatnosti je to aj číslo faktúry, jazyk faktúry, možnosť vystaviť bez dane a konštantný, variabilný a špecifický symbol. Tieto informácie môžete kedykoľvek upraviť kliknutím na Upraviť údaje.

Fakturačné informácie
Fakturačné informácie môžete zmeniť v detaile faktúry.

Prehľadnejší zoznam dobropisov

Kliknutím na Obchod – Dobropisy prejdete na prehľadný zoznam dobropisov, ktorý po novom obsahuje aj jazyk a menu, meno zákazníka a cenu. Dobropis môžete zobraziť, vymazať, alebo zobraziť ako PDF. Nový dobropis v detaile faktúry kliknutím na Vytvoriť dobropis.

Rozšírené informácie o dostupnosti produktov

Dostupnosť vašich produktov môžete nastaviť podľa predpokladanej doby doručenia. Prejdite na Nastavenia – Dostupnosť produktov a uvidíte zoznam dostupností, ktoré môžete aktivovať alebo deaktivovať. V tomto zozname sa nachádza aj dostupnosť, ktorá sa zobrazí pri produktoch na Heureka. Dostupnosť priradíte k produktom v detaile úpravy produktu, v sekcii Dostupnosť. 

Zákazník pri nákupe uvidí informáciu o skladových zásobách aj čase dostupnosti, napríklad 4 ks do 3 dní.

Dostupnosť produktov
V zozname dostupností môžete aktivovať alebo deaktivovať tie, ktoré chcete využívať.

Pozrite si e-shop, ktorý beží na vylepšenej platforme Midasto

E-shop trenujeme.sk už funguje na novej, vylepšenej e-commerce platforme Midasto.

Trenujeme e-shop
E-shop trenujeme.sk beží na vylepšenej platforme Midasto.
Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto

Podobné články