5 trikov, ako vymyslieť stovky nápadov na blog

Rozmýšľali ste niekedy, koľko obsahu sa nahrá na internet každú minútu? Veľa! Teda približne 400 hodín videí na YouTube, viac než 1200 príspevkov cez WordPress, 3 milióny príspevkov na Facebooku a takmer pol milióna tweetov. V takomto preplnenom prostredí musíte dbať na to, aby bol práve váš obsah zaujímavý pre vaše publikum. Tiež sa musíte postarať o to, aby potenciálne publikum váš obsah na preplnenom internete vôbec našlo.

V tomto článku si povieme pár užitočných tipov, ktoré vám pomôžu vymyslieť nápady na obsah. Viac o obsahu sa dočítate v našom článku 4 kroky ku kvalitnému obsahovému plánu, kde sa venujeme tomu, ako správne vytvárať témy a ako strategicky plánovať obsah.

Choďte tam, kam chodí vaše publikum

Najlepšie nápady nájdete tam, kde sa pohybuje vaše publikum. Fóra, skupiny a sociálne siete. Cez tieto médiá komunikujú o svojich problémoch, ktorým sa môžete venovať práve vo vašich článkoch. Prostredníctvom videa, blogu alebo iného obsahu im ponúknite odpovede na ich otázky. Je to jednoduché.

Analyzujte iné články

Pozrite sa na články s podobným obsahom. Dobré články by mali mať podnadpisy na lepšiu orientáciu. Vezmite si jeden podnadpis a napíšte celý článok o konkrétnej téme, ktorej sa venuje. Ak ste, napríklad, našli článok o tom, ako cestovať zadarmo po svete, každá z jeho tematických častí je dobrou témou pre úplne nový nezávislý článok. Tento nový článok sa potom opäť dá rozdeliť na ďalšie články, atď.

Vytvorte si myšlienkovú mapu

Áno, stará dobrá myšlienková mapa vám naozaj pomôže. Najprv sa zamyslite nad tým, kto je vaša cieľová skupina a aké sú jej záujmy, problémy, atď. Pre každý si vymyslite 10 tém. Ak teda majú vaši potenciálni čitatelia 5 záujmov, už tu máte 50 potenciálnych tém, o ktorých môžete písať.

Myšlienkové mapy možno využiť aj pri vašom produkte. Povedzme, že predávate mobilné telefóny. Aký druh obsahu z toho môže vzniknúť? Návody, často kladené otázky, články o rôznych aplikáciách, trendy, tipy a triky, testy a porovnania s inými telefónmi.

Vyskúšajte Google Alerts

Povedzme, že sa venujete cestovaniu. Zadajte „cestovanie“ ako kľúčové slovo pre Google Alerts a každý deň dostanete zoznam najpopulárnejších článkov, ktoré sa týkajú vášho kľúčového slova. Samozrejme, nemusíte prečítať každý jeden. Preleťte ich pohľadom a možno nájdete niečo, čo by ste mohli použiť vo vašom ďalšom článku.

Skúste Buzzsumo alebo Topsy

Ako to funguje? Máte tému a potrebujete nápady. Cez Buzzsumo, Topsy a podobné nástroje uvidíte najviac zdieľané články, ktoré obsahujú vaše kľúčové slová. Vďaka tomu zistíte, aké články ľudia radi zdieľajú. Pozor, nikdy nekopírujte. Inšpirujte sa.

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto

Podobné články