Software as a Service (SaaS)

Aké výhody prináša aplikovanie Software as a Service do vašej firmy a vďaka čomu si získava svoju popularitu v riešení prevádzkovania podnikových aplikácií?

Čo je to Software as a Service?

SaaS, softvér ako služba, je spôsob prevádzkovania softvéru, pri ktorom používa zákazník softvér formou služby prostredníctvom internetu. Jedná sa spravidla o podnikové aplikácie, ktoré sú poskytované na základe zmluvy. 

Zákazník tak nemusí nakupovať technické vybavenie, žiadne softvérové licencie a nestará sa ani o dáta. Prevádzkovateľ softvéru poskytuje softvér ako službu, za ktorú zákazník platí a ponúka hosting na svojom technickom vybavení.

Prečo je SaaS výhodný

SaaS vám pomáha znižovať priame náklady na softvér, keďže licencia on-demand býva lacnejšia a nie je potrebná licencia na servery. Zároveň umožňuje outsourcing a vďaka eliminácii potreby inštalácie a prevádzky na vlastných zariadeniach sa stáva stále viac populárnejšia.

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto