Kam smeruje účtovníctvo a podnikanie na Slovensku?

Súčasný trend v účtovníctve súvisí s masovým rozšírením smartfónov, tabletov a notebookov, ktoré nás naučili mať prístup k informáciám vždy a všade. Nejde len o rôzne zaujímavosti na webe, ale aj životne dôležité finančné a účtovné údaj firmy. Základom je, samozrejme, lacný a rýchly internet, ktorý toto všetko umožňuje pri výrazne znížených nákladoch.

Prechod do cloudu je prelomový a nezvratný

Nástup počítačovej techniky výrazne ovplyvnil spracovanie účtovníctva vo firmách. Kým prvé programy v podstate iba rýchlo spočítali čísla, o komforte v dnešnom slova zmysle nebolo ani chýru. Na výsledky spracovania účtovných údajov sa čakalo do uzávierky a nik neočakával prehľad o okamžitom stave hospodárenia, pretože to nebolo možné. Potreby firiem mať dáta k dispozícii v reálnom čase však rástli a s nimi aj požiadavky na technológiu spracovania účtovníctva.

Po prekonaní „cloudovej“ bariéry sa firmy môžu tešiť na nové možnosti, o ktorých sa im dnes ani nesníva, napríklad na prepojenia medzi aplikáciami a portálmi, rôzne automatizácie a funkcie, ktoré v súčasnosti majú iba technicky najzdatnejší používatelia alebo veľké firmy a za drahé peniaze.

Prevádzka spoločného priestoru (cloudu) mnohými používateľmi prináša navyše aj benefit zdieľania nákladov na implementáciu služieb.

Ako príklad by sme uviedli prepojenie e-shopu alebo e-kasy, kde je možné bez akejkoľvek extra práce prenášať údaje medzi dvomi rôznymi službami. To je dnes vďaka technológiám bežná realita, ktorá používateľa týchto prepojených systémov nestojí ani cent.

Riadenie firmy online
Nové technológie umožňujú rýchli prístup k informáciám.

Zálohovanie a bezpečnosť

Požiar v kancelárii, pokazený pevný disk na počítači, hrozba počítačových vírusov alebo ukradnutý notebook už nie je dôvodom na plač zo straty firemných, alebo účtovných záznamov. Záznamy sa nachádzajú v kódovanej podobe v cloude, do účtovníctva sa len prihlásite, a to na akomkoľvek počítači. Tak, ako sa prihlasujete napríklad do svojho internet bankingu, môžete dnes kdekoľvek aj riadiť svoju firmu a sledovať svoje účtovníctvo v reálnom čase. Stačí iba pripojenie na internet, otvoriť si webový prehliadač a prihlásiť sa.

Výhody pre všetkých v spoločnosti

  • automatizácia všetkých účtovných dokladov bez zbytočného importu a exportu prostredníctvom API,
  • automatická synchronizácia stavu na sklade, faktúr a účtovníctva v reálnom čase na jednom mieste,
  • online prístup k účtovníctvu kedykoľvek a odkiaľkoľvek bez žiadnych doplnkových služieb a nutnosti inštalácie aj pomocou mobilnej aplikácie,
  • prístup pre neobmedzený počet používateľov,
  • manažér firmy si vie pozrieť výsledky aj cez svoj telefón, čím si vie jednoducho skontrolovať celú agendu,
  • došlé faktúry a pohyby na účte sa účtujú automaticky, stačí ich iba skontrolovať,
  • v prípade potreby auditu stačí dočasne prideliť audítorovi pasívny prístup a väčšinu auditu zvládne na diaľku spraviť aj napríklad cez svoj tablet,
  • vo všetkých prípadoch šetríte čas, cestovanie a v konečnom dôsledku hlavne náklady.
Mobilná aplikácia
Jednoducho prezerajte údaje o svojom účtovníctve z akéhokoľvek zariadenia.

Cena

Máte pocit, že za svoj účtovný softvér platíte veľa? Že nie je taký prehľadný a pohodlný ako by mohol byť? Musíte za každú z pridaných funkcií platiť navyše? Ak ste čo len na jednu z týchto otázok odpovedali áno, pouvažujte nad prechodom z tradičného účtovného softvéru nainštalovaného na počítači na online účtovný softvér.

Mnohé ekonomické softvéry fungujú iba po inštalácii, ktorá môže byť zdĺhavá a nepohodlná. Musíte zavolať technika, dohodnúť sa s ním na konkrétnom čase a nechať si nainštalovať softvér na každé jedno zariadenie zvlášť. Vo väčšine softvérov si licenciu na každé ďalšie zariadenie ešte aj priplatíte.

S Profit365 z tohto nič nemusíte absolvovať. Nič si nikam neinštalujete – iba otvoríte prehliadač, prihlásite sa a už ste tam! Z ľubovoľného počtu zariadení, aj naraz.

V cene jednej licencie máte všetky moduly

Šetrenie zbytočných nákladov je prioritou snáď každého podnikateľa. Tvorcovia online softvérov vedia, že každý klient má špecifické potreby a minimálne zo začiatku využije iba časť ponúkaného rozsahu. Ak, ale zistíte, že okrem evidencie faktúr a majetku potrebujete rozšíriť účtovníctvo aj o sklady, neplatíte nič naviac.

To isté platí aj v prípade, ak spracúvate účtovníctvo viacerým klientom, z toho jeden má jednoduché a druhý podvojné účtovníctvo.

Profit365 ponúka oba typy účtovníctva v jednom poplatku. Na vyskúšanie nového účtovného softvéru máte 1 mesiac, počas ktorého môžete účtovať koľko zvládnete a po uplynutí skúšobnej doby zhodnotíte, či softvér vyhovuje vašim potrebám. O už vložené dáta však v žiadnom prípade neprídete. S predplateným balíčkom pokračujete v účtovaní a následným importom prenesiete dáta prostredníctvom excelovských súborov z  pôvodného softvéru.

Šetríme životné prostredie

Výhody online softvérov sa prejavia aj pri tlači dokumentov. Už nemusíme tlačiť každý jeden dokument, ktorého životnosť sa počíta v sekundách. Správať sa ekologicky je moderné aj rozumné. Načo tlačiť dokumenty, keď ich môžete uložiť do online softvéru a pristupovať k nim vtedy, keď ich potrebujete. Dobrým príkladom je obchodník na pracovnom stretnutí, ktorý využíva tablet ako prezentačné zariadenie. Aby nemusel so sebou zakaždým nosiť veľa dokumentov, pripojí sa do Profit365, kde má všetky potrebné dokumenty uložené.

Využívaním Profit365 šetríte prírodné aj vlastné firemné zdroje.

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto

Podobné články