Google analytics

Jednou zo služieb portfólia spoločnosti  Google je nástroj Google Analytics. Je jedným z najobľúbenejších softvérov digitálnej analýzy. Táto bezplatná webová analytická služba spoločnosti Google vám umožňuje analyzovať podrobné informácie o návštevníkoch vašich webových stránok. Poskytuje cenné informácie, ktoré vám môžu pomôcť so stratégiou vášho podnikania.

Aké sú výhody používania Google Analytics?

  • Je úplne zadarmo.
  • Schopnosť zistiť, ako návštevníci nájdu vaše webové stránky.
  • Schopnosť určiť, na ktoré stránky a odkazy vaši návštevníci klikajú najviac.
  • Segmentácia návštevníkov.
  • Dokáže nájsť riešenia na zlepšenie vašej webovej stránky.

Ako Google analytics funguje?

Služba Google Analytics je softvér, ktorý je prepojený s vašou webovou stránkou prostredníctvom sledovacieho kódu. Je to malý kus Javascript kódu, ktorý je vytvorený vo vašom účte Google Analytics. Generuje sa automaticky. Tento kód je potom nutné vložiť do zdrojového umiestnenia vášho webu. 

Bounce rate

Google Analytics vám poskytuje informácie o miere okamžitých odchodov vašich navštevníkov zo stránky. Miera týchto odchodov je vyjadrená ako Bounce rate.

Na zaklade nich, viete následne vykonať potrebné operácie na to, aby ste týmto okamžitým odchodom zo stránky v budúcnosti predišli. Vždy totižto platí, čím viac času návštevník na vašej stránke strávi, tým lepšie pre vás. 

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto