Čo je to Messenger

Jedna z bezplatných aplikácií na chatovanie s priateľmi a rodinou, ktorá je k dispozícii v systéme Android aj iOS. V mnohých ohľadoch sa dá vyvodiť veľa podobností s rovnako populárnou komunikačnou platformou WhatsApp. Jedným z hlavných rozdielov je to, že Messenger je integrácia aplikácie Facebook. To znamená, že majú toho veľa spoločného a sú čiastočne prepojený. Veľa ľudí práve z tohto dôvodu používa Messenger.

Funkcie komunikačnej platformy Messenger

  • Hlasové a video hovory: okrem hlasových hovorov ponúka Messenger aj videohovory vrátane skupinovej funkcie. Tak isto ako aj Whatsapp. 
  • Hlasové správy: okrem klasických textových správ je možné posielať hlasové správy do súkromných či skupinových chatov. 
  • Messenger smart indikátory: platforma využíva svoj technologický potenciál a počas písania správ je možné vidieť, kedy si osoba s ktorou si píšete prečítala správu, kedy píše a dokonca aj to, kedy naposledy od vás prijal správu. 
  • Zdieľanie fotografií a videí: v porovnaní s  aplikáciou Whatsapp má však nevýhodu v tom, že súbory strácajú na kvalite. 
  • Reakcie na správy: Nedávno bola pridaná do aplikácie funkcia reakcie na správy. Pokiaľ vás správa, ktorá vám prišla napríklad rozosmiala, je možné na ňu reagovať emotikonom, ktorý sa zobrazí hneď pod ňou a nemusíte ich ručne písať ako samostatnú správu.
  • Prístup z PC: Aplikácia ponúka verzie pre PC a notebooky či už s operačným systémom Windows alebo MacOs.
  • Zdieľanie polohy: Pokiaľ potrebujete ísť za niekym alebo sa máte s niekým stretnúť, aplikácia Messenger vám umožní zdieľať vašu a jeho polohu pre jednoduchšie stretnutie.
  • Zhromažďovanie súborov a fotografií: Messenger slúži ako váš cloud a všetky odoslané fotografie a súbory ukladá vo vašej chatovej galérií s danou osobou. Výhodou je jednoduchý prístup k týmto fotkám, videám či súborom.

Online komunikácia je jednoduchá aj vďaka komunikačnej platforme Messenger. Oproti hlavnému konkurentovi Whatsappu je Messenger technologicky vyspelejší. Dôležitým faktorom je prepojenie s Aplikáciou Facebook. Messenger je populárnejší u mladej generácie a jeho neustále aktualizovanie zabezpečuje tie najnovšie technologické vychytávky.

Sledujte nás
Založte si
e-shop na prenájom

E-commerce platforma pre rast vášho online podnikania. Bez viazanosti a skrytých poplatkov s možnosťou úprav na mieru a jednoduchého prechodu na e-shop na mieru.

Vyskúšať na 30 dní zadarmo
Midasto